Baterie klatkowe dla przepiórek

System klatek do hodowli przepiórek produkowany przez naszą firmę jest nowoczesnym urządzeniem zgodnym z obowiązującymi przepisami weterynaryjnymi Unii Europejskiej. Doskonalone przez lata rozwiązania techniczne pozwalają na minimalizację strat jaj, wody i paszy co znacznie zmniejsza koszty hodowli. Wykonane są w rzędach o dowolnej długości i wysokości do 5 pięter (około 1,8m). Pojedyncza klatka posiada wymiary 1000mm x 500mm i umożliwia zasiedlenie 33 ptaków. System wyposażony w pojenie kropelkowe przystosowane dla tego typu ptactwa zapewnia stały higieniczny dopływ wody. 

Dodatkowo zamontowne pod poidłami rynny maksymalnie ograniczają staty wody oraz zawilgacanie pomiotu przez co jakość powietrza w kurniku jest doskonalsza.  Automatyczny zbiór pomiotu taśmami PP usuwa dokładnie odchody ptactwa na całej szerokości i długości klatek.Urządzenie znajduje się pod każdym piętrem tuż pod ich podłogami co minimalizuje jego rozsypywanie się. Usuwanie pomiotu z całego obiektu realizujemy za pomocą systemu poprzecznego na którego jest on zsypywany z pięter. W liniach dłuższych zalecane jest stosowanie wózków paszowych oraz atomatycznego zbioru jaj.

Wózki paszowe umożliwiają zadanie odpowiedniej ilości paszy do kazdej rynny paszowej na wszystkich pięrtach jednocześnie.Mogą być napędzne ręcznie ( krótkie obiekty) i elektrycznie w systemie półatomatycznym i automatycznym. Automatyczny zbiór jaj umożliwia zebranie ich z poszczegółnych pięter na koniec obiektu lub dodatkowo przy pomocy tzw. elewtora i zbioru poprzecznego dostarczyć je do pomieszczenia pakowni. Konstrukcja opracowana w naszej firmie w maksymalnym stopniu zapewnia delikatne obchodzenie się z jajkiem jak i niezawodność. Specjalnie zaprojektowane drzwiczki pozwalają komfortowo obsługiwać każdą z klatek. Cała ocynkowana ogniowo konstrukcja zapewnia wieloletnią trwałość i niezawodność. Dopracowane w szczegółach system tworzy wysoki standard zarówno dla ptactwa jak i hodowcy.

Close Menu