Gniazda automatyczne serii Covo

Zalety

  • Prosta niezawodna konstrukcja sprawdzona u wielu klientów
  • Wysoka trwałość
  • Proste i tanie w utrzymaniu
  • Konkurencyjna cena
  • Wysoki zwrot z inwestycji
  • Prosta niezawodna konstrukcja sprawdzona u wielu klientów
  • Wysoka trwałość
  • Proste i tanie w utrzymaniu
  • Konkurencyjna cena
  • Wysoki zwrot z inwestycji

Gniazda automatyczne serii Covo

Gniazda automatyczne z serii Covo to nowoczesne urządzenia pozwalające w optymalnych warunkach hodować drób oraz gospodarować przestrzenią kurnika. Ich podstawową zaletą jest konstrukcja oraz użyte materiały, które wpływają na komfort drobiu oraz trwałość urządzenia.

Zbiór jaj

Zastosowana do budowy gniazda wysokiej jakości wodoodporna sklejka liściasta pokryta dodatkowo drewnochronem zapewnia długoletnią trwałość oraz powoduje że kury mogą znosić jaja w ciepłych, wyciszonych i przytulnych gniazdach, co w znacznym stopniu zwiększa nośność. Daszki gniazd ze sklejki antypoślizgowej są trwałe i odporne na uszkodzenia przez kury. Konstrukcja nośna wykonana ze stali ocynkowanej ogniowo o wysokiej jakości oraz zastosowanie stali nierdzewnej do elementów bezpośrednio mających kontakt ze ściółką również przyczynia się do zwiększenia trwałości systemu.

Specjalna kurtyna oddziela gniazdo od taśmy zbioru jaj

Podłogi gniazd są solidne ,ocynkowane ogniowo i pokryte tzw sztuczną trawą. Dopracowany w szczegółach system zbioru jaj , kształt podłogi w gniazdach i sposób ich zamykania eliminuje w maksymalnym stopniu uszkadzanie jaj.

Bardzo łatwy dostęp oraz demontaż napędów taśmy oraz udźwigu podłogi

Zaletą naszego systemu jest sterowana programowanym zegarem czasowym podnoszona podłoga w gniazdach. Rozwiązanie to zweryfikowane przez doświadczonych hodowców umożliwia bezawaryjne usuwanie niechcących opuścić gniazda niosek. Sterowanie programatorem pozwala optymalnie regulować czas dostępu kur do gniazd przez co znacznie zmniejsza się zanieczyszczenie maty w gniazdach.

Napęd podłogi udźwigu podłogi w środku kurnika

Dodatkową zaletą naszych systemów jest zastosowanie metalowych ocynkowanych podestów. Ich podstawowa cecha to większa od innych modeli zdolność do samoczyszczenia (lepsze opadanie pomiotu) oraz z powodu braku zakamarków mniejsza podatność na powstawanie siedlisk różnego rodzaju pasożytów.

Prosty w demontażu oraz oraz nie posiadający żadnych dodatkowych wsporników ruszt

Konstrukcja gniazd pozwala je w łatwy sposób demontować i montować w celu czyszczenia kurnika.

Konstrukcja gniazd pozwala je w łatwy sposób demontować i montować w celu czyszczenia kurnika.

Podłoga w pozycji górnej – kury nie mają dostępu do gniazda

Pojenie

Istotną cechą wyróżniającą serię Covo jest umieszczenie systemu pojenia bezpośrednio przy wejściu do gniazd co w dużej mierze ułatwia kurom przed i po zniesieniu jaj dostęp do wody poprawiając w widoczny sposób kondycję stada. Mobilizuje to również kury do gromadzenia się na podestach w okolicach wejścia do gniazda przez co podnosi się procent jaj zniesionych w gniazdach.

Pasza

Preferowanym przez nas systemem zadawania paszy są podajniki spiralne z karmidłami.

Dzięki systemowi dźwigania całej linii pojenia i zadawania paszy możemy w prosty sposób przystąpić do czyszczenia kurnika

Przewaga ich polega między innymi na tym ,że zajmują mniej miejsca niż inne paszociągi(dla takiej samej ilości kur) nie utrudniają swobodnego przemieszczanie się nioski oraz nie ma konieczności pracochłonnego demontażu podczas usuwania ściółki.Ich trwałość jest też zdecydowanie większa z powodu prostszej konstrukcji.
Typy produkowanych przez nas gniazd automatycznych pozwalają na wyposażenie każdego obiektu oraz umożliwiają realizację zamierzeń hodowcy.
Charakteryzują się łatwością demontażu podestów co w znacznym stopniu ułatwia sprzątanie kurnika oraz umożliwia zastosowanie sprzętu mechanicznego.

Close Menu